P.P.U. KOPGARD Sp. z o.o.
Oferujemy:

Usługa impregnacji ciśnieniowo-próżniowej drewna

Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Usługowe „KOPGARD” Sp. z o.o. świadczy także usługę impregnacji drewna metodą ciśnieniową.
Posiadamy trzy autoklawy o dużej wydajności, w których to drewno impregnowane środkami bezchromowymi (Korasit KS2) w kolorze zielonym i brązowym

Impregnujemy nie tylko drewno z własnej produkcji. Świadczymy usługi impregnacyjne dla wszystkich zainteresowanych.

Chętnie zaimpregnujemy Państwa drewno, niezależnie od tego czy będą to elementy drewna budowlanego (więźba dachowa, tarcica, itp.), czy też elementy architektury ogrodowej takie jak altany czy pergole.

Aby drewno zostało odpowiednio zaimpregnowane muszą zostać spełnione jednak odpowiednie warunki:

• Drewno powinno być odpowiednio wysuszone, zakłada się, że wilgotność drewna nie powinna przekraczać 25%. W przeciwnym wypadku impregnacja metodą ciśnieniową mija się z celem, gdyż komórki drewna zajmowane są przez wodę, która uniemożliwia wtłoczenie impregnatu.

• Należy pamiętać, iż nie każdy gatunek drewna nadaje się do tego typu impregnacji. Impregnat wnika tylko w część bielastą drewna, część twardzielowa nie poddaje się impregnacji. Najlepiej, więc nadają się te gatunki, które mają rozwiniętą część bielistą. Z doświadczenia wiemy, iż najlepsze efekty uzyskuje się przy impregnacji sosny.

• Elementy dostarczane nam do impregnacji nie powinny przekraczać 10 metrów długości, gdyż taką długość mają nasze autoklawy. Drewno najlepiej dostarczać w opakowaniach 1,2m x 1,2m.


Ciśnieniowa impregnacja drewna jest bardzo korzystną inwestycją. Impregnując drewno tą metodą nie narażacie się Państwo na koszty powstałe w wyniku zniszczenia źle zabezpieczonego materiału. Koszty samej impregnacji są stosunkowo niskie w porównaniu do kosztów wymiany np. konstrukcji budowlanej.

Jakość naszej impregnacji cieszy się ogromnym uznaniem w Europie Zachodniej.